Tomasz 07/01/2019

Jak kupić stosunkowo tanie nowe mieszkania?

Dlaczego aktualnie tak sporo osób interesuje się rynkiem nieruchomości? Warto w tym celu wziąć pod uwagę kilka aspektów. Na pewno bowiem taka sytuacja nie jest całkowicie przypadkowa. Jakie aspekty muszą być zatem na pewno uwzględnione? Co zrobić, aby kupić dobrej jakości mieszkanie i jednocześnie wydać stosunkowo mało gotówki?

Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiednią lokalizację. Interesuje Was przede wszystkim Górny Śląsk? W takim razie możecie zdecydować się na takie miejscowości, jak Zabrze, Katowice, Chorzów itp. Pamiętajcie, że tam można kupić nowe mieszkania zdecydowanie taniej niż na przykład w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu itp. To właśnie w tych miastach ceny są bowiem najwyższe. Pamiętajcie, że koszty w obrębie jednego miasta zależą od konkretnej lokalizacji. Najtańsze nowe mieszkania po prostu znajdują się na obrzeżach konkretnego miasta. Nie można zapominać o tej konkretnej kwestii. Macie zamiar wydać po prostu jak najmniej gotówki? Pamiętajcie, że w centrum trzeba liczyć się z wydatkami stosunkowo wysokimi. Chyba każdy zgodzi się z tym konkretnym aspektem. Im dalej od centrum, tym ceny są niższe. Druga strona medalu jest taka, że trzeba liczyć się z tym, że wszędzie będzie po prostu dalej. Wszystko ma zatem jak widać swoje plusy oraz minusy.

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, aby kupić stosunkowo tanie nowe mieszkania? Nie tylko jest to konkretny rejon Polski, a także lokalizacja w obrębie danego miasta. Warto uwzględnić ten aspekt. Poza tym bardzo ważne jest to, że można zdecydować się na nowe nieruchomości, które zostały posortowane na portalu z domami, mieszkaniami itp. Każdy może wybrać taką opcję. Chyba nikogo nie trzeba do tego przekonywać. Warto wejść na tego typu strony. Nie można zapominać o tej konkretnej kwestii. Możecie przy pomocy kilku kliknięć porównać wszystkie dostępne oferty To sposób na to, aby kupić po prostu możliwe jak najtańsze mieszkania w danym mieście. Na rynku generalnie jest spora rywalizacja. Nie musicie zdecydować się na najdroższego dewelopera. Druga strona medalu jest taka, że wybierajcie przedsiębiorstwa, które są sprawdzone itp. Przede wszystkim taki deweloper powinien mieć doświadczenie na rynku i nie od dzisiaj działać w tej branży. Ponadto dobry deweloper musi oferować także atrakcyjne warunki finansowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić takie przedsiębiorstwo pod wieloma względami.

Pamiętajcie, że zawsze możecie negocjować cenę mieszkania. Cena podana w ogłoszeniu nie zawsze jest końcowa. Zazwyczaj dzieje się tak, że Klienci są w stanie zbić kilka czy nawet kilkanaście procent. Oczywiście, łatwiej negocjuje się na rynku wtórnym. Wszystko dlatego, że można tam zwracać uwagę na to, że instalacja jest stara, mieszkanie potrzebuje remontu itp. Tutaj też jednak jest pole do negocjacji. Przygotujcie się zatem do tej czynności. Dzięki temu możecie zaoszczędzić kilka czy nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko zależy od bazowej ceny mieszkania. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tej kwestii.

Jak oszczędzić na zakupie mieszkania i wiele innych cennych porad znajdziesz na:

Nowe mieszkania na katowickim osiedlu Witosa!